coaching4smart

About

Coaching4smart to blog skierowany do coachów, kandydatów na coachów oraz Klientów i miłośników coachingu, a zatem do nas wszystkich.

Naszą misją jest podzielenie się własnymi doświadczeniami w pracy coacha, jak też dostarczenie użytecznych informacji wszystkim, którzy chcieliby się rozwijać.

Coaching to proces rozwoju człowieka i jego potencjału, a zatem doświadczajmy codziennej porcji radości zmian.

Będzie nam miło, jeżeli informacje znajdujące się na tym blogu będą dla czytających inspiracją. W razie chęci ich wykorzystania, prosimy o podanie naszego autorstwa i linku do źródła. Dziękujemy!

Blog prowadzą:

Dominika Rajzer – dyplomowany coach, w trakcie przygotowań do certyfikacji ICF.

Wiedzę z dziedziny coachingu zdobyłam w trakcie studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej ukończyłam studia ekonomiczne na kierunku finanse i bankowość.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy w dziale marketingu w branży IT.  Jako coach chcę pomagać i inspirować ludzi w rozwoju oraz osiąganiu swoich celów.

Lubię aktywnie spędzać czas. Kilka lat temu trenowałam ergometr wioślarski. Odniosłam parę sukcesów w tej dyscyplinie. Aktualnie uprawiam turystykę górską, rowerową oraz poznaje tajniki fotografii.

Małgorzata Wąsowska – Chęć – ekonomistka, psycholog, psychotraumatolog, coach pracujący zgodnie ze standardami ICF (w trakcie przygotowań do akredytacji na poziomie MCC ICF),  Erickson Professional Coach, certyfikowany konsultant/trener MTQ48 (siła i odporność psychiczna), ILM72, FRIS, DISC D3 oraz BELBIN, szkoleniowiec i trener biznesu.

logos900nfp

Jestem absolwentką dwóch kierunków Finanse Przedsiębiorstw i Bankowość na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyłam też studia magisterskie na kierunku Psychologia na SWPS, studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia, MBA (kierunek: Przywództwo i coaching) oraz akredytowaną przez ICF Szkołę Coachów „The Art and Science of Coaching”(ACSTH) prowadzoną przez Erickson College International. Uczestniczyłam w warsztatach superwizyjnych prowadzonych przez dr Lidię Czarkowską, jak też brałam udział w wielu innych szkoleniach i warsztatach, w tym m.in. w programach Advance of the Spirit, Praca ze snami i zaawansowane metafory oraz Sztuka i nauka mindfulness prowadzonych przez dr Marilyn Atkinson, założycielkę i Prezesa Erickson College International. Moimi mentorami w trakcie przygotowań do akredytacji na poziomie ACC ICF byli dr Małgorzata Misztal (MCC ICF) i Łukasz Kuźma (MCC ICF) ze Szkoły Coachów Meritum. Ukończyłam też z sukcesem program Intuicyjny Coach (ACTP) prowadzony przez Joannę Flanagan (MCC ICF) i uzyskałam akredytację na poziomie PCC ICF. Obecnie jestem w trakcie przygotowania do certyfikacji na poziomie MCC ICF, a moimi mentorami są Joanna Baranowska (MCC ICF) i Magdalena Kulicka-Zakrzewska (MCC ICF). Mam uprawnienia trenera-szkoleniowca oraz certyfikowanego konsultanta metod MTQ48, ILM72, FRIS, DISC D3 i dra M. Belbina. Jako psycholog odbyłam liczne szkolenia w tym m.in. ABC Diagnozy psychologicznej, Myśleć jak neuropsycholog, Zaburzenia depresyjne – diagnozowanie, różnicowanie i leczenie, DDA+ – czyli uzależnieni i współuzależnieni będący jednoczeście DDA, Terapia schematów w pracy z pacjentem z zaburzeniem osobowości, Zasady stosowania i intepretacji MMPI-2 (kurs podstawowy i zaawansowany), Praca z realnym cierpieniem. Trzy sposoby pracy w obszarze otwartości na doświadczanie i stymulowania procesu akceptacji w praktyce psychoterapeutycznej. Trening Zaawansowanych Umiejętności ACT, Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT z Terapią Schematów w pracy z zaburzeniami osobowości., Warsztat psychologa klinicznego. Umiejętności praktyczne i narzędzia diagnostyczne, Praca psychoterapeutyczna z dzieckiem po traumie, Pacjent w kryzysie suicydalnym – interwencja kryzysowa w praktyce, RTZ, TSR 1 i 2.

Już ponad dwadzieścia lat zawodowo zajmuję się doradztwem biznesowym i pomagam właścicielom firm w rozwoju ich biznesu, w tym warsztatowo, coachingowo, pomocy psychologicznej, czy mentoringowo. Lubię rozmawiać z ludźmi i pomagać im w rozwoju. Moje metody pracy w coachingu to głównie model i filozofia Erickson College International oraz standardy International Coach Federation.

Parę lat temu uprawiałam wspinaczkę wysokogórską, grałam w squash’a oraz uwielbiałam podróże. W ostatnim czasie odkryłam, że wielką przyjemność sprawia mi czytanie książek oraz jazda na rowerze.

Można mnie znaleźć i umówić się na sesję coachingową, konsultację psychologiczną, warsztaty, itp. na stronie: Znanylekarz.pl. Trzeba w wyszukiwarce Znanegolekarza.pl wpisać moje nazwisko. W tej chwili spotykam się z klientami i pacjentami tylko w formule online z użyciem Zoom, Skype lub poprzez przeglądarkę. To dobre rozwiązanie, bo można w bezpiecznym i spokojnym miejscu także dla klienta, czy pacjenta zająć się poszukaniem rozwiązania, czy realizacją celu. Można też na bieżąco, z dostępnego grafika, wybrać dogodną godzinę i datę sesji.

Autorki dołożyły wszelkich starań, by zawarte na niniejszym blogu informacje były rzetelne i kompletne. Są to jednak jedynie Ich opinie i wiedza na dzień dokonania wpisu, które jednak nie gwarantują dokładności, ani kompletności opracowania, w szczególności w przypadku, gdyby informacje, na których oparto się przy sporządzaniu opracowania okazały się niedokładne, niekompletne, lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Autorki nie biorą zatem żadnej odpowiedzialności za ich wykorzystanie, za związane z tym ewentualne naruszenie praw patentowych lub autorskich, ani za szkody wynikłe z użycia. Wpisy nie mogą być traktowane jako zalecenia, czy być podstawą do podejmowania jakichkolwiek działań. Autorki nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie danych na blogu jako podstawy do podjęcia decyzji czy działań, ale też nie ponoszą odpowiedzialności za działania i decyzje podjęte na podstawie tekstów umieszczonych na naszym blogu, ani za szkody poniesione w wyniku działań bądź decyzji podjętych na podstawie wpisów znajdujących się na blogu. Należy także zwrócić uwagę, że wpisy zostały dokonane w oparciu o szereg założeń, które mogą być obarczone ryzykiem błędu.

Wpisy nie mają mieć charakteru materiałów naukowych. To raczej materiał zebrany w wyniku poszukiwania nowych narzędzi do pracy z Klientami.

Teksty na blogu ukazują się w ciągu chronologicznym. Analiza kolejnych wpisów pokazuje naszą „drogę” związaną z coachingiem. Prosimy wziąć pod uwagę, że nasze poglądy ewoluują, pomimo że nie usuwamy i nie modyfikujemy wpisów. Niektóre z nich dzisiaj zapewne napisałybyśmy nieco inaczej. W owym czasie (data publikacji) był to nasz stan, bądź fragment wiedzy na ten temat. 🙂

Zawsze za treść tekstów odpowiada ich autor.

 

Reklama
  1. […] Autorka wpisu: Małgorzata Wąsowska […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: