coaching4smart

Opowieść o słuchaniu

In Anegdoty on 12/06/2015 at 05:00

Przeczytaj proszę opowieść, a następnie pisemnie odpowiedz na parę pytań (mogą to być odręczne notatki). Sądzę, że zajmie Ci to ok. 5 minut. A zatem…
Pewnego razu stary Indianin wybrał się  z wizytą do Nowego Jorku do siostry i jej rodziny. Idąc ulicą, nagle zatrzymuje się i mówi do siostrzeńca: słyszysz jak pięknie gra świerszcz? Mężczyzna bardzo się dziwiąc, odpowiada: jakże ty wśród tego zgiełku mogłeś usłyszeć świerszcza? Ano w bardzo prosty sposób odpowiada Indianin, chodź to ci pokażę. Odeszli parę kroków, kiedy starzec wyciągnął z kieszeni kilka drobnych monet i rzucił na chodnik. Obejrzało się w stronę odgłosu spadających pieniędzy kilka osób. Na to Indianin: widzisz – każdy słyszy to, co chce usłyszeć? Zależy na co nastawiony jest człowiek.
Autor nieznany

I teraz pytania: Co czujesz po przeczytaniu? Jaka jeszcze mądrość płynie dla Ciebie z tej opowieści? Jak ją zastosować w codziennym życiu?

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, w tym także w sprawie warsztatów i szkoleń, prosimy napisz do nas. Autorka wpisu: Małgorzata Wąsowska

Reklamy
  1. Rozumiem intencje, jednak jest to dość tendencyjna historyjka. W mieście faktycznie nie ma świerszczy, a pieniądze są. Ludzie słyszą więc nie to, co chcą – a to, co faktycznie JEST i ich otacza. Można natomiast zastanowić się nad tym, czemu akurat taka rzeczywistość ich otacza. Sami ją wybrali i wykreowali. Wybrali pieniądze – a nie świerszcze. Dlaczego? Dla mnie takie wnioski powinny płynąć z tej historii. Skłania do myslenia, gratuluję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: