coaching4smart

Prawo Hooke’a w coachingu ;-)

In Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 16/03/2015 at 05:00

Prawo Hoke’a zakłada, że występuje zależność odkształcenia od naprężenia. Odkształcenie ciała, na które działa siła jest wprost proporcjonalne do tej siły.

W coachingu też występuje energia oraz siły. Ba, zdarza się także opór, a potem jeszcze większe odkształcenie i zmiana. Z prawem Hooke’a w coachingu to taki żart z mojej strony, ale czy na pewno? 😉

Czasem sobie myślę, że w zależności od „mocy” pytań coacha, następują zmiany i można by rzecz, że im „mocniejsze” pytania (naprężenie), tym większa u Klienta zmiana, czyli odkształcenie i/lub wyjście ze strefy komfortu. Czasem coach daje coś jeszcze bardziej bezcennego: pomaga spojrzeć na sprawy z całkiem innej strony, poczuć wolność, wiarę we własne siły, zobaczyć bezmiar posiadanych zasobów oraz wywołać pragnienie, które powoduje, że czujesz się jak dziecko, które zaczęło ponownie marzyć i realizować własne cele.

Taka refleksja nasunęła mi się po ostatnim warsztacie, w którym miałam okazję uczestniczyć. Spotkanie był poprowadzone przez dr M. Atkinson, założycielkę i Prezesa Erickson Coaching International. Skala „odkształceń”, które wystąpiły u mnie i innych uczestników była przeogromna. Spotkanie z tak wybitnym coachem to także możliwość obserwacji niesamowitych umiejętności, pokory i ciekawości drugiego człowieka. Tak, ciekawości drugiego człowieka i jego rozwoju. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś o takiej sławie i umiejętnościach w trakcie przerw był na wyciągnięcie ręki i po prostu pytał o wrażenia, doświadczenia, czy opinie. Jest żywym przykładem tego, czego uczy o coachingu.

W październiku 2015 r. dr M. Arkinson będzie po raz kolejny w Warszawie i czekam z niecierpliwością na możliwość ponownego „odkształcenia” moich doświadczeń, myśli i poglądów, aby stać się jeszcze lepszym człowiekiem i coachem. 🙂

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, w tym także w sprawie warsztatów i szkoleń, prosimy napisz do nas.

Autorka wpisu: Małgorzata Wąsowska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: