coaching4smart

Czas na marzenia – narzędzie coachingowe

In Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 27/10/2014 at 04:00

Często Klient przychodzi do coacha, by lepiej panować nad swoim życiem, bądź coś chce zmienić, ale nie ma sprecyzowanego celu, ba nawet marzenia.

Dzisiaj pozwolimy sobie pomarzyć. Na początek cytat:

„Dawno temu – byłam wtedy znacznie młodsza – rozmawiałam ze starszym już człowiekiem, którego bardzo lubiłam. I ten ktoś powiedział mi: „Każdego dnia przynajmniej przez piętnaście minut oddawaj się marzeniom. A jeśli wymarzysz ich ze sto, przynajmniej dwa uda Ci się wcielić w życie”. Więc oddawajcie się marzeniom i nie martwcie się o ich realizację; najpierw sobie pomarzcie. Wielu ludzi zabiło swoje marzenia, bo najpierw chcieli wiedzieć, czy im się uda to, o czym mogliby zamarzyć. Jeśli zatem jesteś marzycielem pierwszej klasy, oddaj się marzeniom – wymyśl ich kilka – a dopiero potem, zamiast mówić: „ O Boże! O czym tu marzyć w takiej rzeczywistości?”, zastanów się , co musi się stać, aby twoje marzenia się spełniły.”

Virginia Satir

A teraz proponuję oddać się marzeniom. Weź kartkę, albo i dwie, albo nawet trzy i zacznij rysować swoje marzenia. Możesz też zamknąć oczy i pozwolić sobie przez 15 minut pomarzyć. Nie ograniczaj się. Pozwól sobie uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Wybierz na początek ten obszar Twojego życia, którego zmiana przyniesienie najwięcej korzyści dla Ciebie i bliskich. Wyobraź sobie, jak by to było? Co czujesz, widzisz, słyszysz? Niech obraz będzie pełny szczegółów. Ja teraz milknę, a Ty zacznij marzyć.

Kiedy skończysz, zastanów się: Czego potrzeba, aby Twoje marzenia się spełniły? Jaki najmniejszy krok przybliży Cię do celu?

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, w tym także w sprawie warsztatów i szkoleń, prosimy napisz do nas. Prosimy o kontakt mailowy także w sprawie indywidualnych sesji coachingowych.

Autorka wpisu: Małgorzata Wąsowska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: