coaching4smart

Elementy sukcesu według Briana Tracy

In Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 20/11/2012 at 05:00

Nie możesz działać w sposób rozbieżny z tym, za kogo się uważasz.

Zig Ziglar

„Najważniejszy z nich to spokój ducha. Każdy chce czuć się w życiu dobrze. Każdy chce mieć w sobie pokój. Ostatecznym celem wszystkich religii, filozofii i psychologii jest danie ludziom narzędzi, które mogą wykorzystać po to, by osiągnąć większy spokój ducha. Wolność od lęku, gniewu i negatywnych emocji. A więc jest to najważniejszy wspólny składnik sukcesu.

Drugi to zdrowie. Chcemy dobrze się czuć, mieć dużo energii. Chcemy pozbyć się bólu, chorób i dolegliwości. Chcemy długo żyć. Wstawać rano i dobrze się czuć – a wiemy już dziś, że niemal wszystkie choroby i dolegliwość spowodowane są przez złe nawyki zdrowotne. Wiemy, że jeśli dowiesz się, co robią inni zdrowi ludzie i zmusisz się do tego, by robić to samo, będzie cieszyć się dobrym zdrowiem i pełnią energii.

Trzeci element sukcesu to dobre stosunki z ludźmi. Dobre stosunki oznaczają, że masz wokół siebie ludzi, których lubisz i kochasz i na których ci zależy. Oznacza to, że kontaktujesz się z ludźmi, których znasz, którzy lubią ciebie, szanują i zależy im na tobie. Ludzie cię kochają, czujesz się z nimi bezpiecznie i dobrze.

Kolejna sprawa to sensowna praca. Chcesz wykonywać pracę, która coś dla świata znaczy. Chcesz mieć poczucie celu. Chcesz wiedzieć, że to, co robisz, ma swój skutek w świecie. Że w jakiś sposób korzystnie wpływa na innych ludzi. Wiemy, że można być szczęśliwym tylko wtedy, gdy wiemy, że nasza praca jest istotna dla innych, że jest dobrze wykonywana i nagradzana pozytywnymi reakcjami, że jej efekty pozytywnie wpływają na życie i pracę innych ludzi. A więc sensowna praca jest bardzo, bardzo ważna.

Piąty wspólny składnik sukcesu to niezależność finansowa. Na pewno chcesz mieć na tyle dużo pieniędzy, by przestać się nimi przejmować. Chcesz uzyskać niezależność, stać na własnych nogach. Ludzie mówią, że pieniądze są celem sukcesu, ale to nieprawda. Pieniądz to potrzeba. Jest jak głód – jeśli nie masz co jeść, cały czas myślisz o pożywieniu, ale jeżeli masz go pod dostatkiem, zaczynasz myśleć o czymś innym. Nawiasem mówiąc wiemy już, że najprawdopodobniej jesteś w stanie zarabiać znacznie więcej, niż dziś – wystarczy znaleźć sposób na dostarczenie czegoś wartościowego większej liczbie ludzi i w większej liczbie miejsc.”

Fragment pochodzi z książki „Psychologia osiągnięć” Brian Tracy

Czym dla Ciebie jest sukces?

Jaką rolę odgrywa w Twoim życiu?

Z jakich elementów się składa?

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować w sprawie sesji coachingowych oraz warsztatów i szkoleń, prosimy napisz do nas.

Autorka wpisu: Dominika Piórecka

Reklamy
  1. Za każdym razem znajduję na tym blogu posty, które mnie inspirują. Dziękuję i pozdrawiam. ; ) Życzę wielu sukcesów (nie tylko związanych bezpośrednio z prowadzeniem bloga).

  2. Dziękuje za ten komentarz. Miło nam, że możemy inspirować, dzielić się naszymi przemyśleniami, pozytywną energią oraz narzędziami, pozwalając, aby każdy mógł się rozwijać i być bardziej świadomy siebie.
    W imieniu własnym i Małgosi życzę także wielu sukcesów, nowych inspiracji i uśmiechu na każdy dzień. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: