coaching4smart

„Think different”

In Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 11/11/2012 at 05:00

Steve Jobs to osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wizjoner, twórca, biznesmen to tylko kilka określeń, które opisują jego charyzmatyczną osobę. Po śmierci Jobsa, na rynku ukazało się kilkanaście książek inspirowanych jego osobą: biografii, ale też poradników jak osiągnąć to co jemu się udało. Wśród tych wielu pozycji jest jedna, wyjątkowa, w której pisanie Jobs był zaangażowany osobiście. Biografia autorstwa Waltera Isaacsona powstała na podstawie ponad 40 wywiadów z Jobsem, członkami jego rodziny oraz najbliższymi znajomymi i współpracownikami.

Książka jest napisana chronologicznie, barwnie opisuje wszystkie etapy życia Steve’a: jego dzieciństwo i młodość, początki powstawania firmy Apple i okres boomu technologicznego aż po lata ogromnego sukcesu Jobsa. Jest to pozycja szczególnie cenna dla osób, które chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o prywatnym życiu Jobsa (młodzieńcza podróż do Indii, fascynacja Zen i dietą wegańską) ale też dla tych, którzy są ciekawi jak wyglądała praca nad pierwszym komputerem, kolejnymi produktami rodzinny Apple i rozwiązaniami technologicznymi wykorzystanymi w ich tworzeniu. Książka jest nieocenioną inspiracją dla wszystkich, którzy otwierają swoją pierwszą firmę (albo marzą o niej) jako swoisty przewodnik marketingu i sprzedaży. Pokazuje także, że bezkompromisowa natura Jobsa i jego obsesyjne dążenie do ideału nie było tylko fanaberią ale ważną częścią strategii budowania firmy.

Na zakończenie wszyscy miłośnicy urządzeń firmy Apple mają możliwość przeczytać kilka bezcennych, wzruszających słów od samego Jobsa i dowiedzieć się dlaczego Ipod nie ma wyłącznika..;-) Lektura obowiązkowa dla fanów Apple i jego wrogów, by po przeczytaniu pomyśleli inaczej.

Link http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs_(book)

Autorka wpisu:

Milena Sawczuk, psycholog, coach, były menedżer. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła także podyplomowy kurs “Corporate Workplace Wellness” na Royal Melbourne Institute of Technology (Australia). W trakcie szkolenia uprawniającego do prowadzenia psychoterapii w nurcie procesowym. Interesuje się przywództwem w zarządzaniu, work-life balance i zen coachingiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: