coaching4smart

Talenty

In Codzienne wpisy o narzędziach w coachingu on 23/07/2012 at 05:00

„Talent można pielęgnować w spokoju; charakter tylko w rwącym strumieniu życia.”

Johann Wolfgang Goethe

Wielokrotnie w naszych wpisach był poruszany temat wyznaczania celu, gromadzenia zasobów potrzebnych do jego realizacji, ustalania harmonogramu, etc. Określenie celu jest w tym przypadku kluczowe, gdyż z nim wiąże się jego realność. O realności zaś decydują m.in. konieczne do jego realizacji zasoby, czyli w wielu przypadkach posiadane talenty.

Talenty można zdiagnozować poprzez wypełnienie testu. To link  do jednego z nich oraz opis i kolejny opis oraz kolejny. Konieczne jest w tym przypadku jeszcze hasło. Można je znaleźć w książce. Oto ona.

Skąd pomysł, żeby wykorzystywać swoje talenty?

Wiele razy widziałam, jak ludzie próbują „poprawić” swoje słabe strony, zamiast wykorzystywać te zasoby, które już mają. Poświęcają wiele czasu i walczą ze swoimi słabościami. W efekcie okazuje się często, że udaje im się stać jedynie przeciętnymi tam, gdzie inni osiągali wirtuozerię. I to przy znacznie większym wysiłku czasu, pieniędzy, wyrzeczeń, etc.

Jasne, że są tacy, którym wystarczyć być dobrym rzemieślnikiem i nie marzą o tym, żeby być mistrzem. I to jest w porządku. Tyle, że potem nie należy marudzić, że nie jest się mistrzem.

Jak mówił mój kolega: ” Tam, gdzie jedni zaczynają, inni mają metę.” Wykorzystujmy zatem swoje talenty i mocne strony w trakcie realizacji założonych celów. Wykorzystujmy nadarzające się możliwości. Pamiętajmy o słabych stronach, ale nie starajmy się ich poprawiać za wszelką cenę czyniąc z tego podstawowy cel do realizacji 😉

A Wy co myślicie na ten temat?

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, w tym także w sprawie warsztatów i szkoleń, prosimy napisz do nas.

Autorka wpisu: Małgorzata Wąsowska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: